Najpopularniejsze wzory nosidełek TULA – ranking 24hugs | TULsie.pl

Najpopularniejsze wzory nosidełek TULA – ranking 24hugs | TULsie.pl

To nie żadna tajemnica, że najbardziej znaną marką nosidłową w Polsce jest Tula. Ba! Tula bywa wręcz generykiem kategorii, bo wielu rodziców mówi o nosidełku do noszeniu dziecka Tula, podobnie jak buty sportowe niejednokrotnie nazywamy adidasami 😉 I nic w tym dziwnego, bo od niemal 10 lat firma Baby Tula proponuje rodzicom starannie uszyte produkty, które wyróżniają się doskonałą jakością i… świetnym designem! Ciekawi Was, który wzór Tuli jest najpopularniejszy?

Wspólnie z przecudownymi mamami zrzeszonymi w facebookowej grupie „Nosimy w Tula” przygotowaliśmy ranking najpopularniejszych wzorów nosideł Tula. W naszym mikro badaniu, które realizowaliśmy na przełomie stycznia i lutego 2019, wzięło udział i oddało swój głos na jeden wybrany motyw ponad 250 osób! Lista wzorów, spośród których wybieraliśmy, urosła w czasie głosowania aż do 39 propozycji (przy czym postanowiliśmy nie rozróżniać nosideł wykonanych w całości ze wskazanej tkaniny bawełnianej od tych z dodatkiem siateczki, czyli tzw. Tula Coast).Przechodząc do meritum – który wzór Tuli wzbudza największe zainteresowanie?

Oto ranking najpopularniejszych wzorów Tuli:

Niekwestionowanym zwycięzcą okazał się Blossom i wcale nas to nie dziwi, bo z punktu widzenia osób, które na co dzień sprzedają nosidełka Tula, wiemy, że różowe kwiaty na granatowym tle to pewniak, który prędzej czy później znajdzie swoich fanów, szczególnie pośród rodziców dziewczynek. Co ciekawe, ten wzór poznaliśmy dokładnie dwa lata temu wraz z premierą regulowanych nosideł Tula Free-to-Grow – Blossom był jednym z czterech pierwszych motywów, w których występowały nosidełka z regulowanym panelem od Tuli. Przez długi czas Blossom można było kupić w Polsce wyłącznie w postaci nosideł Free-to-Grow, dopiero od kilku miesięcy ten lekko zmodyfikowany wzór jest dostępny również jako Tula Standard oraz Tula Toddler.

Spodziewaliśmy się również Wild Hearts na podium! Nie znamy historii tego wzoru, ale wiem, że białe serca na czarnym tle były dostępne w chwili, gdy my sami jako rodzice zaczęliśmy się interesować produktami do noszenia dzieci, czyli już 3 lata temu 😉 Dla nas Wild Hearts to również klasyk, na widok którego w oczach rodziców pojawia się iskierka. To też design lubiany przez celebrytów i influencerów, bo często można zobaczyć go w podróżniczych relacjach m.in. na Instagramie, a klienci TULsie.pl często pytają o „takie nosidło jakiego używa Natalia i Jagódka z bloga Tasteaway.com” <3 Wild Hearts bywa dostępne we wszystkich odsłonach sprzedawanych przez nas modeli Tuli, w minionym roku furorę robiła wersja z czarną siateczką, czyli Tula Wild Hearts Coast.

I Cacti – design, o który w 2018 rok bili się niemal wszyscy… od sklepów, które sprzedają Tulę (aby wyrwać od producenta jak największy zapas) aż po klientów, którzy wymiatali z półek nosidła we wzorze Cacti jak ciepłe bułeczki 🙂 Motyw pustynnej flory początkowo był dostępny wyłącznie na panelu (czyli materiale otulającym plecy dziecka), następnie pojawił się jako nosidła uszyte w 100% z tkaniny w tym wzorze, aby w minionym sezonie objawić się w wersji z siateczką, czyli Tula Cacti Coast. Ciekawi nas czy w tym roku Tula da nam okazję do nacieszenia się wzorem Cacti, a jeśli tak, to kiedy?!

Pora na kolejne wzory Tuli z największą liczbą głosów:

I tu nasze pierwsze zaskoczenia. Po pierwsze, Soar – design budzący skrajne emocje, dla części naszych klientów to właśnie to czego szukają, dla innych to tylko czarne ptaki na zielonym tle przypominające nieco oznaczenia na barierach dźwiękochłonnych… O gustach nie dyskutujemy, każdy ma prawo do własnej opinii i może kupić taki wzór nosidła Tula, jaki mu się podoba 🙂 Soar zadebiutował w drugiej kolekcji nosidełek regulowanych Tula Free-to-Grow i chyba powoli dojrzewał, przekonywał do siebie, zyskiwał na tyle, że Tula uszyła nosidła standardowe i dla toddlerów w tej odsłonie. W każdym razie, odmienne odczucia wobec Soar powodowały, że spodziewaliśmy się odnaleźć go nieco niżej w naszym rankingu 😉

Mystic Meadow – nad tym wzorem nasi klienci toczyli chyba najdłuższe dysputy… czy to wzór dobry wyłącznie dla dziewczynki, bo może jednak za dużo kwiatów jak dla chłopca, itd. W naszym odczuciu to również wzór, który musiał chwileczkę dojrzewać, bo w magazynie TULsie.pl leżał, czekał, tęsknił za nowym domem, ale gdy zapasy tego designu Tuli się skończyły i nasza sklepowa półka oraz zasoby producenta zaświeciły pustką, stale znajdują się chętni na zakup tylko i wyłącznie tego wzoru! Pożyjemy, zobaczymy, może Mystic Meadow powróci 🙂

Discover i Marigold – wzory, które otrzymały taką samą liczbę głosów i zamykają pulę najpopularniejszych motywów nosideł ergonomicznych Tula. Marigold… kwiatowe wzornictwo zawsze jest mile przyjmowane przez mamy, ale pamiętam dobrze newsa o premierze Tuli Marigold za oceanem, który zelektryzował fanki Tuli i był mocno wyczekiwany w Polsce. Natomiast Discover – zupełnie nie wiemy jak mógł się znaleźć tak nisko w naszym rankingu. To również pierwszy wzór, w którym pojawiła się Tula Free-to-Grow i który obok Blossom stale utrzymuje się w ofercie producenta. Hmm… może to kolejny klasyk, który na pierwszy rzut oka nie robi furory i nie wybuchają na jego widok fajerwerki, ale jest doceniany jako prosty, bezpieczny, pasujący do wszystkiego motyw? Ta druga wersja uzasadniałaby częstotliwość jego zakupu wśród naszych klientów <3

Nie będziemy się rozpisywali na temat kolejnych wzorów, które zyskały aprobatę w naszym rankingu. Z pozostałymi wynikami możecie się zapoznać poniżej. Słowem krótkiego komentarza, chcieliśmy zwrócić uwagę na Hot Air Balloon, który jest chyba jednym z pierwszych bardzo rozpoznawalnych wzorów Tuli – my pokusilibyśmy się o przyznanie mu miana znaku rozpoznawczego Tuli. A Wy?

I tu zamieszczamy wzory z najmniejszą liczbą głosów, jednak obecne w naszym rankingu: Midnight Garden, Lil Rascals, So Jelly, Hide and Sick, Humming Birds, Jasper, Archer, Confetti Dot, Imagine, Pixalated, Bruce, Twilight Tulip, Equilateral, Parker, Stickers, Alpaca, Aparaty, Grace, Queen Koala, Agate, Forest House, Sly, Party Pieces. Pamiętajcie, że nasz ranking był tworzony we współpracy z użytkownikami produktów Tula, którzy dodawali do ankiety swoje propozycje. Nie poddaliśmy głosowaniu wszystkich motywów, które wyprodukowała Tula, bo byłaby to zbyt długa i rozproszona ankieta.

Ciekawy design od zawsze jest składową produktów Tula, Ula Tuszewicka – założycielka marki od zawsze w swoich wypowiedziach podkreśla, że zależy jej, aby nosidła dla dzieci były nie tylko bezpieczne i wygodne dla dzieci i rodziców, ale także aby cieszyły oko. Zbliża się wiosna i wraz z nią sezon na noszenie dzieci, wspólne wycieczki, wypady za miasto, urlopy, podczas których chusty i nosidła będą obowiązkowym elementem wyposażenia młodej rodziny. Na ten czas Tula na pewno przygotowuje kolejne zachwycające wzory. Oto najnowsze:

Jaki jest Twój ulubiony wzór nosidła Tula? Pochwal się nam 🙂

3 comments

Zostaw swój komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *